TERMOIZOLACJA PIANĄ POLIURETANOWĄ
Nasza Firma oferuje najnowszą i najskuteczniejszą technologię wykonywania od strony wewnętrznej, zewnętrznej, nowych oraz starych pokryć dachowych, wykonywanych poprzez hydrodynamiczny natrysk sztywnej piany poliuretanowej PUR. Natrysk piany PUR wykonywany jest bezpośrednio na istniejącym pokryciu po uprzednim oczyszczeniu i przygotowaniu.
Atuty pokrycia z piany PUR:
- izolacja termiczna piany (współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,022 W/mK,
- krótki czas realizacji remontu pokryć dachowych do 250 m2 dziennie;
- małe obciążenie konstrukcji dachu nowym pokryciem (ciężar właściwy od 8-65 kg/m2
- brak konieczności zamykania bądź wstrzymywania działalności obiektu (przy natrysku z zewnątrz),
- eliminacja nagrzewania konstrukcji, przegród, pomieszczeni,
- likwiduje wykraplanie się wody przy przemarzających powierzchniach
- możliwość natrysku na stare powierzchnie (obniża koszty związane z usunięciem poprzedniego pokrycia (wywóz, utylizacja itp.)
- idealnie uszczelnia przy kominach, świetlikach itp., eliminuje koszty związane z wymianą okuć dachowych
- natryśnięta powłoka PUR jest jednorodna i szczelna, brak połączeń technologicznych,
- klasyfikacja ogniowa – B,(samogasnąca)
- piana PUR jest odporna na większość chemikaliów (rozpuszczalniki, rozcieńczone kwasy)
RODZAJE PIANY
Pokrycie dachowe z piany PUR zapewnia w okresie zimowym izolację termiczna i oszczędności w ogrzewaniu, natomiast okresie letnim oszczędności w systemie wentylacji lub klimatyzacji obiektu.
Przeznaczenie:
Pianę PUR stosuje się jako izolację termiczną i akustyczną do wnętrz budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej w konstrukcjach:
-
dachów
-
ścian
-
stropów
-
ścianek działowych
Piana otwarto komorowa – miękka to izolacja charakteryzująca się błyskawiczną aplikacją i doskonałą przyczepnością Może być nanoszona bezpośrednio na:
-
folię paroprzepuszczalną
-
deskowanie
-
płyty OSB
-
cegłę, beton
-
blachę
Wylew pianki poliuretanowej
Wylew pianki poliuretanowej stanowi obecnie jedną z najskuteczniejszych metod izolacji. Wlewany materiał PUR doskonale nadaje się do prac w warunkach trudnego dostępu, przez co może być z powodzeniem stosowany w miejscach, w których nie można wykonać tradycyjnego natrysku. Metoda ta jest w szczególności polecana do izolowania:
- pustaków powietrznych,
- przerw dylatacyjnych,
- ślepych stropów,
- trudno dostępnych, zabudowanych miejsc w konstrukcjach,
- uzupełnianie szczelin w błędnie wykonaną izolację z wełny mineralnej
- izolacji rurociągów z zimnym oraz gorącym czynnikiem.
Wylew pianki poliuretanowej ma szerokie zastosowanie również poza budownictwem. Metoda ta może być wykorzystywana między innymi w szkutnictwie (do wypełniania przestrzeni znajdujących się między kadłubami) oraz w przemyśle i budownictwie (jako wypełnienie drzwi i profili okiennych ).
Proces wylewu pianki poliuretanowej polega przede wszystkim na wypełnieniu trudno dostępnych przestrzeni, poprzez wykonanie w ścianie niewielkich otworów. Pianę wlewa się
w formie płynnej, a następnie, po kilkudziesięciu sekundach materiał PUR zwiększa swoją objętość, szczelnie wypełniając najmniejsze nawet szczeliny. Metoda ta wyróżnia się nie tylko wyjątkową szczelnością, ale także stosunkowo małym stopniem zniszczenia obiektu.
Wylew pianki poliuretanowej jest metodą, która znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie:
- nie ma możliwości wykonania izolacji z zewnątrz bądź proces ten wiąże się z kosztowną zmianą elewacji,
- ma miejsce przemarzanie prowadzące do niedrożności rur mediów,
- istotne znaczenie ma zrealizowanie prac termomodernizacyjnych w krótkim przedziale czasowym.
Spośród wielu zalet, jakimi dysponuje system wlewowy pianki poliuretanowej należy wymienić przede wszystkim:
- usztywnienie konstrukcji,
- izolację akustyczną,
- odporność środowiskową,
- stosunkowo niewielki ciężar własny izolacji,
- szeroki zakres temperatur (w którym może być stosowany wylew pianki poliuretanowej).
Prace realizowane przy użyciu wyżej opisanego systemu są wykonywane szybko i pozwalają znacznie skrócić czas niezbędny na przygotowanie izolacji. Ocieplenie wykonane pianką PUR likwiduje występujące mostki termiczne, skutecznie uszczelnia i wzmacnia konstrukcje, a także daje możliwość uzyskania doskonałych warunków izolacji akustycznej. Wlewana piana poliuretanowa gwarantuje też ogromne korzyści oraz oszczędności związane z kosztami ponoszonymi na ogrzewanie.
Cena ocieplania pianką poliuretanową
Ocieplenie pianką poliuretanową jest nie tylko jednym z najbardziej skutecznych sposobów na wykonanie termoizolacji, ale również jednym z najtańszych. Wpływ na taki stan rzeczy ma wiele czynników, powodujących, że izolacja natryskowa staje się coraz popularniejszym sposobem na ocieplenie poddasza. Pianka poliuretanowa zapewnia maksymalny efekt termoizolacyjny, a jej właściwości gwarantują doskonałą izolację na wiele długich lat.
Izolacja natryskowa – od czego zależy jej cena?
Mając już świadomość, że izolacje natryskowe przedstawiają najbardziej korzystny stosunek jakości do ceny, warto wiedzieć, od czego zależy cena za ocieplenie poddasza pianką. Przygotowując wycenę takiej inwestycji mamy na uwadze optymalny komfort i zadowolenie klienta, dlatego kierujemy się takimi parametrami jak:
- powierzchnia obiektu,
- rodzaj wykonywanej izolacji (dach, strop, poddasze, ściana, fundament),
- rodzaj piany i grubość warstwy izolacyjnej, optymalnej dla zapewnienia termoizolacji na najwyższym poziomie.
Uwzględnić należy także koszty związane z transportem oraz robocizną. Warto mieć na uwadze fakt, że ocieplanie poddasza pianką PUR pozwala w znaczny sposób zminimalizować wydatek na same izolacje natryskowe oraz gwarantuje dodatkową oszczędność (mniejsze zużycie prądu, niższe koszty zakupu materiałów opałowych, mniejsze zapotrzebowanie budynku na moce grzewcze, kotły grzewcze o mniejszej mocy i niższej cenie). Jak widać, korzyści, jakie daje ocieplenie poddasza i innych elementów budynku pianką poliuretanową, nie są jedynie doraźne, ale mają wymiar długofalowy.